Ürün Hakkında

Suyun endüstriyel amaçlı kullanımını gerektiren uygulamalarda teorik olarak, saf suya en yakın olan su en kaliteli sudur. Suyun içerisinde bulunan çözünmü katı maddeler ve kirlilikler suyun kalitesini düşürmektedir. Dolaysıyla endüstriyel uygulamalarda kullanılması öngörülen yüksek kalitedeki suyu üretmekte kullanılan en yaygın ve işletme maliyeti açısından en verimli olan su hazırlama sistemleri Reverse Osmos Sistemleri’dir.

Su, yüksek basınç altında membran adı verilen özel filtrelerden geçirilirken içerdigi safsızlıklardan ayrıştırılması amaçlanır. Membranlardan geçirilen suyun en genel orantıyla %75’i saf suya yakın bir kalitede (50 ms altı) ürün olarak elde edilirken,%25’ide konsantre atık olarak çıkmaktadır. Membran filtrelerinin gerçekleştirdigi süzme işlemine bağlı olarak, zaman içerisinde kirlenme ve tıkanma durumu söz konusudur. Membranların yüksek verimle ve uzun ömürlü olarak çalışabilmeleri için koruyucu kimyasal olarak antiscalant uygulamaları yapılmaktadır. Membran koruma uygulamalarında uzman olan Deren Kimya; kendi geliştirdiği Membran Master Programı’yla, membran ve su özelliklerine göre belirlenen antiskalant uygulamalarıyla Reverse Osmos sistemlerinin en yüksek verimle işletilmesini sağlamaktadır. Deren Kimya’nın NSF sertifikalı olarak ürettiği antiskalant serisi, Türkiye’nin en büyük Reverse Osmos tesislerinde uzun yıllardır güvenle kullanılmakta olup, membran üreticileri tarafından ilk sırada tavsiye edilmektedir.

DERSCALANT serisi: Membran koruyucu antiscalantlar

DERCLEAR serisi: Membran temizleyici kimyasallar

DERALGASIT: Membran sistemlerinde dezenfektan

DERFLOCK serisi: Membranlar için uygun flokülantlar

DERSCALANT RED serisi: Membranlar için klor düşürülmesi

Sadece kimyasal ürün satışı değil aynı zamanda 4500'ün üzerinde endüstriyel tesise kendi kimya ve mikrobiyoloji laboratuvarımız ile mühendislik yardımı ve su kalitesi takibi de sağlamaktayız.