Ürün Hakkında

Suyun endüstriyel amaçlı kullanımını gerektiren uygulamalarda teorik olarak, saf suya en yakın olan su en kaliteli sudur. Suyun içerisinde bulunan çözünmüş katı maddeler ve kirlilikler suyun kalitesini düşürmektedir. Dolaysıyla endüstriyel uygulamalarda kullanılması öngörülen yüksek kalitedeki suyu üretmekte kullanılan en yaygın ve işletme maliyeti açısından en verimli olan su hazırlama sistemleri Reverse Osmos Sistemleridir.

 Su, yüksek basınç altında membran adı verilen özel filtrelerden geçirilirken içerdiği safsızlıklardan ayrıştırılması amaçlanır. Membranlardan geçirilen suyun en genel orantıyla %75’i saf suya yakın bir kalitede (50 ms altı) ürün olarak elde edilirken, %25’ide konsantre atık olarak çıkmaktadır.

 Membran filtrelerinin gerçekleştirdiği süzme işlemine bağlı olarak, zaman içerisinde kirlenme ve tıkanma durumu söz konusudur. Membranların yüksek verimle ve uzun ömürlü olarak çalışabilmeleri için koruyucu kimyasal olarak antiscalant uygulamaları yapılmaktadır.

 Membran koruma uygulamalarında uzman olan Deren Kimya; kendi geliştirdiği Membran Master Programıyla, membran ve su özelliklerine göre belirlenen antiskalant uygulamalarıyla Reverse Osmos sistemlerinin en yüksek verimle işletilmesini sağlamaktadır. Ters ozmoz cihazlarından elde edilen suyun maliyetinin birim fiyatı, bu membran yazılımı sayesinde düşük tutulabilmektedir.

Deren Kimya’nın NSF sertifikalı olarak ürettiği antiskalant serisi, Türkiye’nin en büyük Reverse Osmos tesislerinde uzun yıllardır güvenle kullanılmakta olup, membran üreticileri tarafından ilk sırada tavsiye edilmektedir.

REVERSE OSMOS MEMBRAN KORUMA KİMYASALLARI

DERSCALANT serisi:

  • Reverse Osmos Membranlarının tıkanmasını ve sağırlaşmasını önleyen antiskalant olarak tanımlanan özel kimyasallardır.
  • NSF sertifikalı olan tipleri mevcuttur.
  • Deren Kimya Membran Master Programı ile hesaplalan parametrelere göre kullanılır.
  • Türkiye’nin en büyük 5 Reverse Osmos tesisi Derscalant kullanmaktadır.

DERCLEAR serisi:

  • Membranlara zarar vermeden temzileyen özel temizleyici kimyasallardır.

DERALGASİT serisi:

  • Membranlarda oluşması muhtemel biolojik oluşumların önüne geçerek, membranları korur, çalışma ömürlerini uzatır.

Sadece kimyasal ürün satışı değil aynı zamanda 4500'ün üzerinde endüstriyel tesise kendi kimya ve mikrobiyoloji laboratuvarımız ile mühendislik yardımı ve su kalitesi takibi de sağlamaktayız.