Ürün Hakkında

Neredeyse tüm sanayi kollarında farklı uygulamalar için, ısıtma veya buharın doğrudan kullanımı için buhar üretimine ihtiyaç duyulmaktadır. Sürdürülebilir bir buhar üretimi için Deren Kimya®, buhar kazanlarına ve bağlı devlerine, etkili ve doğru kimyasal şartlandırma programı, performans takibi ve mühendislik hizmeti sunmaktadır.

Endüstriyel tesislerde buhar kazanı su şartlandırmasının eksik veya yanlış yapılması durumunda;

  • Kireç oluşumuna,
  • Korozyon oluşumuna,
  • Bölgesel aşırı ısınmalara,
  • Kazan suyu sürüklenmesine

neden olur ve işletmelere ekonomik ve operasyonel zararlar vermektedir. Deren Kimya® geniş ürün yelpazesiyle doğru buhar kazan suyu şartlandırma programı sunmaktadır;

DERKOMPLEKS serisi: Her türlü sektöre uygun buhar kazanlarında kışır-kireç, korozyon inhibitörleri.

DEROX ve DERAMIN serisi: Buhar kazanları, kondens (dönüş) hatlarında oksijen ve karbondioksit korozyonu önleyici kimyasallar, oksijen tutucular, karbondioksit nötralizanları, uçucu, nötralize edici ve film yapıcı amin bazlı kimyasallar serisi.

DERODISP serisi: Buhar kazanlarında çamur ve birikinti temizleyici dispersant yapılı kimyasallar.

DESCALE serisi: Buhar kazanlarının yüzeylerinde oluşmuş birikinti tabakalarını giderici dispersant.

DEROFER serisi: Kalorifer ve sıcak su kazanlarında kireç ve korozyon önleyici kimyasallar.

DERAMINE serisi: Kazan sistemleri için su ve metal yüzeyi arasında ısı kaybına sebep olmayan, korozyonu hidrofobik bir monolayer film tabakası oluşturarak engelleyen son teknoloji bir üründür.

Sadece kimyasal ürün satışı değil aynı zamanda 4500'ün üzerinde endüstriyel tesise kendi kimya ve mikrobiyoloji laboratuvarımız ile mühendislik yardımı ve su kalitesi takibi de sağlamaktayız.